Stravujme se SIMPLY a SMART


Strava slouží pro uspokojení hladu a chutí, je prostředníkem pro společná setkání s rodinou a přáteli, pokud si ji sami nevypěstujeme, vyrážíme si ji koupit do obchodů, můžeme si ji vychutnat doma, stejně tak v oblíbené restauraci. Shrneme-li vše uvedené, strava je to, co nás všechny spojuje. Každý z nás potřebuje přijmout určitou energii, kterou získá z potravy a tekutin, aby mohl fungovat, přesněji řečeno,aby mohly fungovat naše orgány, včetně všech procesů probíhající v lidském těle,ať už se jedná o dýchání, trávení, vylučování, rozmnožování atd.

Avšak důležité není pouze to, co jíme, ale důležité je také v jakou dobu, nejen hodinovou, ale také v jakém ročním období, poté záleží,zda je naše strava během dne vyrovnaná a zda se po ní cítíme dobře….

jin jangVše, co je kolem nás je buď převážně JIN nebo převážně JANG. Téměř každý zná klasický symbol těchto dvou protipólů, které se vzájemně doplňují. V bílé části Jin nalezneme černou tečku, neboli Jang, shodně v černé části nalezneme bílou tečku, neboli Jin. Co z toho vyplývá? Nic není černé ani bílé, nic není pouze jin ani čistě jang, proto na začátku bylo uvedeno slovo „převážně“. I když má každá síla své vlastnosti, které ji charakterizují, nelze se podívat na jakýkoli předmět, ani člověka, a říci „JSI JIN“. Avšak co je velmi důležité, JIN spolu se silou JANG tvoří jeden celek.  A právě toto je nejpodstatnější informace. Celek, komplet, vyváženost.

V jangovém létě vyrovnáváme teplo jinovými zmrzlinami, obdobně vyrovnáváme jinovou zimu jangovou potravou.

 


Odpovědět

Or

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Share This